Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

W 19.11.2012 roku odbyły się w naszej szkole zajęcia profilaktyczne pod hasłem Bezpieczeństwo w ruchu drogowym z wykorzystaniem symulatora zderzeń i alkogogli zorganizowane przez Oddział Żandarmerii Wojskowej w Elblągu.

Akcja dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z rządowym programem walki z pijanymi kierowcami. Bardzo dużym zainteresowaniem uczestników szkolenia cieszył się „zjazd” na symulatorze zderzeń, podczas którego osobiście mogli przekonać się, jakie siły działają na człowieka w czasie uderzenia samochodu w przeszkodę. Ponadto przeprowadzono pokaz z wykorzystaniem okularów typu alkogogle, które uświadomiło uczestnikom ruchu drogowego, jak wielkie zagrożenie stwarza alkohol spożyty przed jazdą pojazdem i występujące w tym stanie trudności z koordynacją ruchów.

mgr inż. Ewelina Kępińska-Lipińska