Wizyta w Niemczech

W dniach od 26 do 29 kwietnia 2013 roku Wicestarosta Powiatu Nowodworskiego Barbara Ogrodowska oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim Wioletta Przyborowska uczestniczyły w spotkaniu byłych Nowodworzan w Travemunde.

W programie spotkania były prezentacje dot. działalności Żuławskiego Ośrodka Kultury i Żuławskiego Parku Historycznego, projekcja filmu o Nowym Dworze Gdańskim, oddanie hołdu ofiarom II wojny światowej, wspólne nabożeństwo ekumeniczne oraz uroczystości oficjalne. Pani Barbara Ogrodowska reprezentowała władze Powiatu Nowodworskiego, wygłosiła przemówienie w którym przybliżyła uczestnikom potrzebę wzajemnych relacji i wieloletniej współpracy oraz aktualne kontakty ze szkołą w Elmshorn.

Następnie delegacja udała się do Hamburga i Elmshorn, aby kontynuować rozmowy na temat dalszej współpracy Zespołu Szkół nr 2 ze szkołą zawodową. Zwiedzano także szkołę ogrodniczą i pracownie zawodowe, hotel Krupunder Park, hotel Holseiner Hof, odbył się także uroczysty obiad oraz spotkanie ze Starostą Elmshorn i dyrekcją szkoły.

Dyrektor ZS2,
mgr Wioletta Przyborowska