Obchody święta narodowego Konstytucji 3 Maja

Delegacja młodzieży Zespołu Szkół nr 2 uczestniczyła w miejskich obchodach 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uchwalenie ustawy zasadniczej uczczono mszą świętą w kościele Niepokalanego Serca Maryi. Celebrowali mszę ks. dziekan Antoni Mikielewicz , ks. proboszcz Dariusz Juszczak i ks. Tomasz Szramowski. Po mszy zakończonej programem słowno-muzycznym w wykonaniu młodzieży przedstawiciele władz miejskich, powiatowych, reprezentanci samorządów, szkół, parafii, służb mundurowych i stowarzyszeń oraz mieszkańcy przeszli ulicami miasta i złożyli kwiaty, a pan Wroński zapalił znicz pod pomnikiem Poległych i Pomordowanych za wolną Ojczyznę. Burmistrz Jacek Michalski i Stanisław Bobrowicz, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowodworskiego w przemówieniach przypomnieli historyczne znaczenie uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. Uroczystość zakończył koncert w wykonaniu Chóru Gimnazjum nr 1.

Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie: Sylwia Jędo uczennica kl. II Tot, Paulina Szymańska i Krystian Stachowiak -  uczniowie kl. II Tż.

mgr Iwona Świgoń