Dzien Języków Obcych

W dniu 30kwietnia odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Języków Obcych. W tym roku dzień ten został uczczony konkursami językowymi, do których zgłosiło się wielu chętnych uczniów. Pierwszym konkursem był konkurs czytelniczy. Uczniowie dostali 3 fragmenty tekstów w języku angielskim do przeczytania w domu. Były to między innymi wiersz "Somnamutu", "Treasure Island" R. L. Stevenson'a oraz "The Twits" R. Dahl'a. Na konkursie poddano uczniów testowi znajomości tekstów. I miejsce zajęła K. Wypijacz z kl. I  TOT, II miejsce P. Parszuto z kl. I TOT, III. U. Marchewka z kl. II TOT.

W ciągu dwóch tygodni poprzedzających Dzień Języków Obcych odbyły się również testy konkursu Mistrz Języka Niemieckiego. Zwycięzcą – Mistrzem okazała się Laura Peglau III TOT. (II miejsce M. Loryś II TOT, III K. Koc II TOT.)

Odbyły się również dwa krótkie konkursy sprawdzające pamięć i wymowę uczniów z języka niemieckiego. W Łamańcach Językowych najlepszą okazała się K. Wypijacz z kl. I TOT, a w Dowcipach Niemieckich Sylwester Skotnik z kl. II SK.

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języków obcych.

Nauczyciele języków obcych:
mgr A. Klepka