Powiatowa Wiosna Rolnicza w ZS2

Na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się Powiatowa Wiosna Rolnicza. Zostało przygotowane stanowisko promujące naszą szkołę, gdzie odwiedzający goście mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki. Uczniowie Technikum Informatycznego (Przemysław Samela, Adam Zagubin, Karol Sawczuk, Mateusz Zięciak) z pomocą nauczycieli informatyki przygotowali i prezentowali filmy oraz prezentację multimedialną promującą kierunki kształcenia. Uczniowie klas trzecich (Patrycja Tarnowska, Anna Mazur, Żaneta Lisiecka, Marcin Marczak, Krzysztof Wolk) zaprezentowali program artystyczny pt. "4 – lata z życia w Zespole Szkół nr 2". Występ uświetniła wspaniałym śpiewem Katarzyna Warmbier. Przez żołądek do serc uczestników festynu docierali uczniowie Technikum Żywienia  (Katarzyna Czarnecka, Martyna Oleksak, Adam Borzestowski, Tomasz Baran) częstując grochówką.

Pani Dyrektor Szkoły Wioletta Przyborowska przedstawiła obecnemu na festynie wiceministrowi rolnictwa Kazimierzowi Plocke bazę edukacyjną szkoły. Ocenił ją bardzo pozytywnie.

Podczas festynu Krzysztof Wolk na scenie głównej przedstawiał kierunki kształcenia w naszej szkole, opowiadał o innowacjach pedagogicznych (Klub Młodego Europejczyka, Turniej Wiedzy Technicznej, Warsztaty Samorządu Uczniowskiego Szkół Powiatu Nowodworskiego, Technik Mechanik z innowacją pożarniczą). Nadmienił, że szkoła współpracując z różnymi instytucjami pozyskuje środki z funduszy europejskich na następujące projekty: Warszawska w Europie, Zdolni z Pomorza, Pomorskie – dobry kurs na edukację, Mapa Pamięci.

Powiatowa Wiosna Rolnicza organizowana przez Starostwo Powiatowe i firmę ROLKOM zawierała w programie między innymi konkursy i zabawy dla dzieci, które zorganizowali: animator sportu na boisku Orlik oraz nasi uczniowie. Koordynatorem organizacji przedsięwzięcia w naszej szkole była pani Maria Sobczyk. W imprezie wzięli udział także nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół nr 2.

Słoneczna pogoda sprzyjała dobrej zabawie.

M. Sobczyk