Wiosenne sprzątanie rzeki Tugi

Dnia 18.05.2013 roku, na zaproszenie Klubu Nowodworskiego, grupa uczniów naszej szkoły z klasy I TOT i I W pod opieką pani M. Gurak wzięła udział w wiosennych porządkach na rzece Tudze.

O godz. 900 w Żuławskim Parku Historycznym uczestnicy akcji obejrzeli film oraz wysłuchali krótkiego wykładu na temat negatywnego wpływu odpadów plastikowych na środowisko naturalne, który poprowadziła pani Ewa Romanow – Prezes Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa, po czym podzieleni zostali na 4 grupy, które od mostu zwodzonego w centrum miasta wyruszyły w górę i w dół rzeki mając za zadanie zebrać jak najwięcej śmieci. Każdy otrzymał rękawice ochronne oraz worki na śmieci. Część sprzątających zbierała śmieci pływające po Tudze z łódek.

Po zakończeniu akcji o godz. 1200 wszyscy uczestnicy porządkowania ponownie zaproszeni zostali do Żuławskiego Parku Historycznego na posiłek, a chętni wzięli udział w warsztatach segregacji odpadów.