Wycieczka integracyjna klas pierwszych

W dniu 17 października 2013 roku klasy I technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz I technikum mechanicznego  brała udział w  wycieczce  integracyjno - edukacyjnej do Elbląga. Celem wycieczki była integracja - bliższe wzajemne poznanie się.

Zwiedzając Hotel ELBLĄG****  dowiedzieliśmy się o historii tego miejsca. To perła architektury, unikat na skalę europejską. Znajduje się on w XVII wiecznym Domu Królewskim. Przed wiekami bywali tu Władysław IV, Karol Gustaw, a także Fryderyk Wielki. Niepowtarzalną stylistykę tworzy połączenie historycznego budynku z nowoczesną architekturą. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję porozmawiać z szefem kuchni , zobaczyć kuchnie i wyposażenie, sale obsługi konsumenta i prezentacje nakrycia zastawy przez kelnera, co uświadomiło im,  gdzie i w jakich warunkach mogą pracować po ukończeniu nauki.

Uczestnicząc w oprowadzaniu po Bibliotece Elbląskiej im. Cypriana Norwida uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki. Jest ona obecnie jedną z najbardziej nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie placówek kulturalnych w Polsce. Jej dodatkowym atutem jest lokalizacja na Elbląskiej Starówce, oraz zabytkowy zespół budynków kościoła i szpitala św. Ducha, których dzieje sięgają swoimi korzeniami XIII wieku. Wyposażone w nowoczesny sprzęt zabytkowe pomieszczenia tworzą niezwykły klimat będący syntezą historycznej architektury i najnowszych technologii.

Cele i założenia wyjazdu do kina na film pt. „Sierpniowe niebo.63 dni chwały” to wdrażanie do kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych; integracja  i wzmocnienie więzi koleżeńskiej. Film pogłębia wiedzę historyczną, pobudza intelekt, przez odpowiednie zestawienie faktów wywołuje głębokie przeżycia uczniów. Film może motywować do badania pewnego fragmentu rzeczywistości.

Wszyscy uczniowie byli zadowoleni z wycieczki.

Organizatorzy:
Ewelina Kępińska-Lipińska, Danuta Kubińska-Barska, Maria Sobczyk, Emilia Megger