PARASOL DEMOKRACJI I EVENTEAM RATUJĄ DZIECI Z AFRYKI

Nasza młodzież przyłączyła się do akcji UNICEF „Podaruj szczepionkę ratującą życie”. Uczniowie po zapoznaniu się z tragiczną sytuacją dzieci w Sierra Leone w Zachodniej Afryce postanowili w sposób spontaniczny wesprzeć akcję i zorganizować zbiórkę pieniędzy w naszej szkole. W Sierra Leone 20 % dzieci umiera przed swoimi 5 urodzinami. Zabijają je choroby,  przeciwko którym istnieją szczepionki. Można je ocalić wspierając akcję Unicef. Już 50 groszy ratuje życie dziecka, ponieważ tyle kosztuje jedna szczepionka przeciwko gruźlicy.

Zbiórkę pieniędzy przeprowadziła młodzież z SKMP Parasol Demokracji i młodzieżowe przedsiębiorstwo evenTeam. W ciągu trzech dni zebraliśmy pieniądze, które pozwolą zakupić 500 szczepionek przeciwko gruźlicy i polio.

Dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom Zespołu Szkół nr 2 za wsparcie tej wspaniałej inicjatywy.

Koordynator projektu Parasol  Demokracji Jacek Kukliński
Opiekun miniprzedsiębiorstwa evenTeam  Sylwia Kuklińska