Wyjazdy studyjne – HOTEL ASTOR, PORT LOTNICZY GDAŃSK IM. LECHA WAŁĘSY

Dnia 05. 12. 2013 roku  klasy 2TO i 4TO wraz z opiekunami: Panią Magdaleną Haftkowską, Ireną Mesinger, Sylwią Kuklińską i Gabrielą Figacz uczestniczyły w kolejnej wizycie studyjnej w ramach projektu: "Pomorskie – dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy”. Główny punkt wycieczki stanowiła wizyta uczniów w Hotelu Astor, położonym w najpiękniejszym miejscu polskiego Wybrzeża -Jastrzębiej Górze.

 
Hotel Astor oferuje 118 komfortowych i przestronnych pokoi oraz apartamentów, 350 miejsc noclegowych z balkonami, z których rozciąga się piękny widok na otaczające hotel lasy i Morze Bałtyckie. To jeden z największych obiektów konferencyjnych w tej części Wybrzeża, który udostępnia 8 sal konferencyjnych o powierzchni od 20m2 do 800m2. Największa z sal, New York, jest w stanie pomieścić do 1200 osób w układzie teatralnym z możliwością szybkiego, łatwego i sprawnego podziału na 4 sale, noszące nazwy popularnych dzielnic Nowego Yorku: Brooklyn, Manhattan, Broadway, Long Island. Dźwiękoszczelne ściany przesuwne zapewniają komfort odbywania wszelkiego rodzaju prezentacji, zebrań, przedstawień, szkoleń, spotkań i warsztatów. Pozostałe 3 sale konferencyjne, które noszą nazwy najpiękniejszych miast świata, wyposażone są we wszelkie udogodnienia, jakie potrzebne są podczas prowadzenia profesjonalnej konferencji, kongresu czy biznesowego spotkania -multimedia - TV,  nagłośnienie rzutnik multimedialny i pisma, ekrany, bezprzewodowy Internet oraz mikrofony.

 
Hotel Astor otrzymał rekomendacje: „Dziecko w podróży”. Oznacza to, że obiekt wdrożył program: „Twoje dziecko – ważny Gość w naszym hotelu” i jest przystosowany do pobytu dzieci w różnym wieku. Dzieci traktowane są jako VIP i każdy dział hotelu został dostosowany do ich potrzeb. Cały czas do dyspozycji dzieci pozostaje kraina i plac zabaw. Plac zabaw usytuowany jest w pobliżu tarasu i mini plaży, dzięki czemu rodzice podczas relaksu mogą cały czas kontrolować, co robi ich dziecko.

 
Na terenie obiektu hotelowego znajduje się również basen, klub fitness, sauna sucha i parowa a także SPA.

 
Podczas zwiedzania hotelu młodzież miała możliwość odbycia podstawowego instruktażu ścielenia łóżka, jak również przekonać się na czym polega praca kierownika recepcji, pokojówki i portiera.

 
Po zwiedzaniu hotelu uczniowie wraz z opiekunami udali się w drogę powrotną. Jednak tego dnia czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka – możliwość zwiedzania Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. To jedno z trzech najważniejszych, obok Warszawy i Krakowa lotnisk międzynarodowych w Polsce. Na jego pozycję wpływa dobrze rozwinięta siatka połączeń: krajowych i międzynarodowych, które są odpowiedzią na rosnące z roku na rok zapotrzebowanie na przewozy biznesowe i turystyczne.

 
Gdańskie lotnisko spełnia wymagania i zalecenia Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO) oraz realizuje praktyki opisane w zbiorze informacji lotniczych AIP. Lotnisko charakteryzuje się korzystnymi warunkami topograficznymi i mikroklimatycznymi oraz możliwością dalszego rozwoju przestrzennego. Wysoki standard lotniska sprawia, że od wielu lat pełni ono funkcje lotniska zapasowego dla lotniska Okęcie w Warszawie.

 
Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy posiada własną bocznicę kolejową, która może być wykorzystana do obsługi większych partii ładunków ekspediowanych drogą lotniczą.

 
Wraz z rzecznikiem prasowym Portu Lotniczego Gdańsk, Panem Michałem Dargaczem, zwiedzaliśmy poszczególne miejsca znajdujące się na terenie lotniska. Mieliśmy okazję przebywać w strefie pasażera, punkcie odprawy bagażu i uczestniczyć w prawdziwej odprawie, co było dla nas wszystkich nie lada przygodą.

 
Szkolny koordynator projektu,
mgr Gabriela Figacz