WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

30 września 2014 odbył się V finał akcji Samorządy mają głos – wybory do władz samorządów uczniowskich. W akcji wzięło  udział prawie 900 szkół z całej Polski. Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół nr 2 także zdecydował się zorganizować demokratyczne wybory przedstawicieli uczniów i przystąpić do projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wspólny dzień wyborów ma na celu promocję angażowania uczniów w życie szkoły. W naszej szkole w wyborach wzięło udział 392 uczniów. Przewodniczącą SU została uczennica Ilona Andzel.

Wybory tego typu są ważnym elementem kształtującym aktywne postawy obywatelskie uczniów. Była to też doskonała okazja, aby zmobilizować uczniów do aktywności na rzecz społeczności szkolnej.
Relacje z wyborów publikowane są na Facebook. Samorząd Uczniowski.