SZKOŁA DEMOKRACJI – FINAŁ

Dnia 02.10.2014 r. dyrektor szkoły Wioletta Przyborowska podsumowała projekt ,,Szkoła demokracji”. Zespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim, jako jedna z dwóch szkół w województwie pomorskim brała udział w programie pilotażowym Centrum Edukacji Obywatelskie zatytułowanym „Szkoła Demokracji”. Do projektu zaproszono tylko 25 placówek oświatowych z całej Polski.

Głównym założeniem programu było wzmocnienie mechanizmów demokratycznych w szkole, poprzez przygotowanie i wprowadzenie w życie procesów wspólnego decydowania o życiu własnej szkoły. Organami decyzyjnymi oprócz dyrekcji, nauczycieli i rodziców byli również uczniowie.

W trakcie trwania projektu zespół w składzie dyrektor W. Przyborowska, rodzic E. Krajcarz, nauczyciel M. Sobczyk i uczniowie M. Marczak, Ż. Lisiecka, K. Jędrzejczyk spotykał się na warsztatach, których przewodnim tematem było wypracowanie płaszczyzn, na których istnieje potrzeba współdecydowania wyżej wymienionych grup. Efektem końcowym był zakup sprzętu sportowego (piłki, maty, paletki do tenisa stołowego itp.) dla uczniów.