50-TY WOJEWÓDZKI KONKURS UCZNIÓW RZEMIOSŁA FRYZJERSKIEGO IM. STEFANA ZDROJEWSKIEGO

5 października 2014 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku, przy ul. Żaglowej 11, w ramach 17 Edycji Targów Kosmetycznych i Fryzjerskich URODA odbył się 50-ty Wojewódzki Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Zdrojewskiego. Począwszy od tego roku, tak i w latach następnych konkurs będzie nosił nazwisko gdyńskiego działacza w środowisku fryzjerskim- Stefana Zdrojewskiego. To wykładowca, instruktor, konferansjer, juror i organizator wielu konkursów, pokazów i festiwali fryzjerskich. Przez pół wieku był kronikarzem wydarzeń krajowych i zagranicznych dotyczących branży fryzjerskiej, ukazując kunszt i piękno tego zawodu.

Podczas tegorocznego, jubileuszowego wydarzenia dodatkowo poza Konkursem Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego odbyła się I edycja Otwartego Konkursu Międzyszkolnego OPEN HAIR CUP 2014, do którego zapraszone zostały 3 osobowe drużyny reprezentujące placówki oświatowe.

Udział w konkursie stanowił doskonałą okazję, by  zaprezentować swoje umiejętności fryzjerskie przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie- fryzjer.

Wysokim rezultatem mogą poszczycić się uczennice  klasy III i II wielozawodowej w zawodzie – fryzjer, które odniosły sukces w poniższych konkurencjach:

• Dominika Oracz z klasy III w (I miejsce- wyciskanie fal na mokro, II miejsce- czesanie fryzury wieczorowej z długich włosów)
  • Klaudia Miler z klasy II w (II miejsce- wyciskanie fal na mokro)
  • Nicola Rzoska z klasy III w (V miejsce- modelowanie długich włosów)

Uczestnikom konkursu, jak i Pracodawcy - Pani Dagmarze Kleszcz z zakładu fryzjerskiego: „Miejsce Aniołów” serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu
mgr Gabriela Figacz