WYCIECZKA PO GMINIE MARKUSY

Dnia 18 października 2014 r. grupa uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Moniki Gurak wzięła udział w ostatniej w tym roku autokarowej wycieczce z cyklu „Zwiedzamy Żuławy”. Tym razem  Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy” – organizator imprezy – zaprosił turystów do  Gminy Markusy (koło Elbląga). Odwiedziliśmy wiele miejscowości, zwiedzając z przewodnikiem Panem Leszkiem Marcinkowskim (także wewnątrz) liczne zabytki i obiekty historyczne.

Zobaczyliśmy kilka pięknych domów podcieniowych (do niektórych z nich mogliśmy wejść), liczne zagrody holenderskie, obiekty hydrotechniczne, stare cmentarze mennonickie i ewangelickie oraz zabytkowe kościoły. Trasa wycieczki przebiegała przez Markusy, Jezioro, Węgle - Żukowo, Krzewsk, Dzierzgonkę, Stare Dolno, Kępniewo, Stalewo, Złotnicę i Zwierzno, gdzie Panie z „Klubu Seniora” przygotowały dla nas przepyszny obiad oraz deser -  pączki przyrządzone według własnej receptury. Przejechaliśmy ponad 70 km.

Podczas wycieczki zbierana była karma dla psów z przytuliska w Nowym Dworze Gdańskim. Zebrano 110 kg karmy! W imieniu organizatorów dziękujemy. Na kolejną wycieczkę z cyklu „Zwiedzamy Żuławy” Stowarzyszenie zaprasza wiosną 2015 roku. Informacje na temat kolejnych wycieczek, imprez organizowanych przez Stowarzyszenie dostępne będą w świetlicy szkolnej.

mgr Monika Gurak