II OLIMPIADA WIEDZY O TURYSTYCE

Dnia 9.01.2015r. w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni odbyła się II Olimpiada Wiedzy o Turystyce, której organizatorem był Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego.

Na zawody okręgowe do Gdyni przyjechali uczniowie reprezentujący szkoły z Gdańska, Gdyni, Słupska, Tczewa, Owidza k/Jabłonowa oraz Starogardu Gdańskiego. Łącznie w Olimpiadzie brało udział 121 szkół o profilu technik obsługi turystycznej z całej Polski.

Naszą szkołę reprezentowały: Anna Sieńko i Patrycja Wierzchowska z klasy 3 tot.

Etap Okręgowy Olimpiady składał się z 2 części:

• pierwsza - test teoretyczny składający się z 40 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru z zakresu geografii turystycznej, podstaw turystyki i innych
  • druga - część praktyczna, w której uczestnicy musieli przygotować program i kalkulację imprezy turystycznej.

Olimpiada została wpisana na listę olimpiad Ministerstwa Edukacji Narodowej, a udział w niej daje możliwość:

• sprawdzenia wiedzy i umiejętności potrzebnych do pracy w branży turystycznej,
  • poszerzania zainteresowań w zakresie turystyki,
  • zwolnienia finalistów Olimpiady z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik obsługi turystycznej,
  • przyjęcia laureatów Olimpiady na wyższe uczelnie z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.

Honorowy patronat nad Olimpiadą Wiedzy o Turystyce sprawuje m.in. Departament Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.

mgr Magdalena Haftkowska