DZIEŃ TURYSTYKI

„Turystyka a rozwój społeczności – pod takim hasłem odbyły się w tym roku, w Meksyku oficjalne obchody Światowego Dnia Turystyki.

Nasza szkoła nie mogła zapomnieć o tym święcie i aby go uczcić zorganizowała zawody międzyklasowe przygotowane dla klas o profilu turystycznym. W zabawie uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych klas czyli 1tot, 2tot, 3tot i 4tot, a pozostali uczniowie głośno im dopingowała i trzymała kciuki za wygraną. Na uczniów czekało wiele interesujących konkurencji intelektualnych i sportowych. Między innymi, jedzenie pałeczkami, zagadki geograficzno-turystyczne, układanie map z puzzli, oraz prezentacje krajów azjatyckich. Najbardziej ciekawa, była ostatnia konkurencja. Uczniowie przedstawiali mieszkańców, ich stroje, kulturę i obyczaje. Można nawet było, spróbować typowych dań kuchni azjatyckiej.

Klasy, które znalazły się na podium otrzymały dyplomy a zwycięzcy Puchar Championa Turystyki. Puchar jest przechodni, więc mamy nadzieję iż w przyszłym roku wszystkie klasy ponownie przystąpią do rywalizacji.

Na tegorocznym podium stanęły:

• I miejsce 1tot
  • II miejsce 4 tot