PREZENTACJA PAŃSTWOWEJ WYŻSZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ W ELBLĄGU

Dnia 26. 02. 2015 roku uczniowie klasy IV Technikum Informatycznego Zespołu Szkół nr 2 uczestniczyli w prezentacji przygotowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową z Elbląga. Osoba prowadząca, to Pani Marzanna Skowrońska – wykładowca Instytutu Informatyki Stosowanej, która przedstawiła ofertę edukacyjną dla tegorocznych absolwentów.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu w roku akademickim 2015/2016 oferuje 10 kierunków studiów w czterech Instytutach: Ekonomicznym, Pedagogiczno-Językowym, Politechnicznym, Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego.

Nieustanny rozwój uczelni, to tworzone wciąż nowe kierunki studiów dostosowane do pojawiających się potrzeb rynku pracy. W 2008 roku otworzono kierunek Budownictwo, w 2009 specjalności: ekonomika turystyki, filologiczna obsługa biznesu, filologia germańska – translatoryka, urządzenia i instalacje elektroautomatyki, technologia i eksploatacja maszyn, przemysłowe zastosowania mechatroniki.

Warto podkreślić, że większość z kierunków proponowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową należą do tych, które cieszą się ogromną popularnością na dzisiejszym rynku pracy.
Doradca zawodowy,

Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu