NAGRODA DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW ZS2

Dnia 6.03.2015 dwudziestu uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdański z najlepszą średnią za pierwszy semestr szkolny, wraz ze stypendystką Prezesa Rady Ministrów Małgorzatą Loryś, wzięło udział w wycieczce do Gdańska.

Takie kulturalno-edukacyjne wyjazdy nagradzające uczniów za naukę to już tradycja szkoły.

Tym razem młodzież miała okazję obejrzenia  w Muzeum Narodowym w Gdańsku Tryptyku Sądu Ostatecznego Hansa Memlinga, który obok Damy z Łasiczką Leonarda da Vinci jest zaliczany do najcenniejszych w polskich zbiorach dzieł malarstwa zachodnioeuropejskiego. Następnie grupa odwiedziła kino, gdzie obejrzała film biograficzny w reżyserii Clint Eastwood „Snajper”, jest on historią kariery wojskowej i życia osobistego Chrisa Kyle'a (Bradley Cooper), który zyskał sławę najlepszego snajpera w historii elitarnej jednostki Navy SEALs. Uczniowie mieli także okazję zwiedzenia Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Wśród uczestników wycieczki, która w całości była sponsorowana przez Radę Rodziców i Dyrektor Szkoły panią Wiolettę Przyborowska, byli przedstawiciele Technikum Żywienia, Obsługi Turystycznej, Mechanicznego, Informatycznego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodach: sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer oraz kucharz.

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół nr 2