GOŚCIE Z ZNIEMIEC

W dniu 03.06.2015 r. gościliśmy w naszej szkole 29 mieszkańców partnerskiego miasta  Hennef z Niemiec zaproszonych przez burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego i Stowarzyszenia Miat Partnerskich. Gościom towarzyszyli mieszkańcy Żuław oraz goszczące rodziny łącznie 60 osób. Dzień ten poświęcony był wspólnemu gotowaniu regionalnych potraw w oparciu o przepisy kulinarne obu stron oraz warsztaty w zakresie „Carvingu” pod przewodnictwem Pani Joanny Winniczek- Przyborowskiej.

Otwartość i przychylność Pani Dyrektor szkoły Wioletty Przyborowskiej umożliwiła przeprowadzenie tej inicjatywy w klasopracowni kuchennej i restauracyjnej naszej szkoły.

Organizatorami ze strony polskiej i niemieckiej byli Pan Harry Lau, Pni Erika Rollenske oraz Pan Leszek Paszkiet. Ze strony szkoły wsparcia udzieliły nauczycielki przedmiotów gastronomicznych oraz uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych i zasadniczej szkoły zawodowej – kucharz.

Celem spotkania była integracja europejska, wymiana doświadczeń kulinarnych i kulturowych, nawiązanie nowych przyjaźni.

Emilia Megger-Lisewska

Gabriela Kuszner-Drobik