UCZNIOWIE ZS2 W CENTRUM HEWELIANUM

Dnia 22 października 2015r.,  w ramach działań związanych z Rokiem Matematyki, uczniowie ZS nr 2 w Nowym Dwqorze Gdańskim odwiedzili Centrum Hewelianum w Gdańsku. W wycieczce udział wzieły klasy I TIM, I TŻ, II TIM, II TŻ, II TM i III TOT wraz z opiekunami: Panem Andrzejem Majsterkiem, Panią Wiolettą Odoom i Panią Kamilą Syrowską.

Centrum Hewelianum to nowoczesne centrum nauki mieszczące się w zabytkowych obiektach architektury militarnej. Centrum to zajmuje się popularyzacją nauki, organizując interaktywne i multimedialne wystawy w nowoczesny sposób pokazujące inne oblicza nauki. Pomagają one zrozumieć fizykę, astronomię, historię czy biologię a wkrótce także matematykę i chemię. Pobyt w Centrum Hewelianum rozpoczęliśmy od wystawy matematycznej "Łamigłówka" a zakończyliśmy na warsztatach "Tęcza kluczem do poznania gwiazd".

Wycieczka była bardzo udana. Nauka poprzez zabawę i samodzielne eksperymentowanie bardzo spodobała się naszym uczniom. Warto kontynuwać tego typu wyjazdy.