"MILIARD TURYSTÓW MILION MOŻLIWOŚCI”

„Miliard turystów milion możliwości”
– pod takim hasłem odbyły się w Burkina Faso oficjalne obchody światowego dnia turystyki.

Już po raz czwarty uczniowie kształcący się w zawodzie Technik Obsługi Turystycznej podjęli się organizacji tak ważnego dla  nich święta. Tego jednego dnia w roku mają znakomitą okazję stać się mieszkańcem egzotycznego kraju.  Oznacza to, że mogą się przebierać w kolorowe stroje, tańczyć, przygotowywać tradycyjne potrawy oraz opowiadać o kulturze i obyczajach danego państwa. Tym razem były to kraje afrykańskie: Madagaskar, Egipt i Kenia.

W tym roku obchodziliśmy „Szkolne Dni Turystyki” w sali Żuławskiego Parku Historycznego, tak aby mieszkańcy naszego miasta mogli włączyć się do wspólnej zabawy. Na uczniów czekało wiele interesujących konkurencji intelektualnych i sprawnościowych. Między innymi gra muzealna, podczas której uczniowie poszczególnych klas szukali ukrytych w pomieszczeniach muzeum odpowiedzi na pytania dotyczące Żuław i ich dawnych mieszkańców, prezentacja krajów afrykańskich i test wiedzy o nich oraz budowanie wieży z papieru na czas.

Jury, w skład którego wchodziły: dyrektor szkoły Wioletta Przyborowska, dyrektor ŻOK Monika Opitz oraz kierownik ŻPH Mariola Mika oceniały przebieg poszczególnych konkurencji i wyłoniły zwycięzców:

• I miejsce klasa 4 tot
  • II miejsce klasa 2 tot
  • III miejsce klasa 3 tot.

Klasy, które znalazły się na podium otrzymały dyplomy i upominki a zwycięzcy Puchar Championa Turystyki. Puchar jest przechodni, więc mamy nadzieję iż w przyszłym roku wszystkie klasy ponownie przystąpią do rywalizacji.

Wychowawcy klas turystycznych:
Sylwia Kuklińska, Magdalena Haftkowska, Łukasz Kępski