UDZIAŁ ZS2 W WIGILII POWIATOWEJ '2015

Przed Żuławskim Ośrodkiem Kultury, 18 grudnia 2015r. odbyło się wigilijne spotkanie dla mieszkańców gminy i powiatu. Uroczystość rozpoczęła się od życzeń świątecznych. Spokojnych świąt i pomyślności w nadchodzącym roku życzył Starosta Nowodworski Pan Zbigniew Ptak i Burmistrz Jacek Michalski.

Nasi uczniowie Krzysztof Ditter i Patryk Ragacewicz przygotowali wyjątkowy występ wokalny, który dostarczył wielu wzruszeń uczestnikom spotkania. Podobnie jak w latach ubiegłych w trakcie gminno-powiatowej wigilii odbył się kiermasz Bożonarodzeniowy. Nasi uczniowie pod kierunkiem Pań: Ireny Mesinger i Moniki Gurak przygotowali oryginalne, wykonane ręcznie, niepowtarzalne egzemplarze stroików, bombek i choinek. Mieszkańców częstowaliśmy pierniczkami i glazurowanymi jabłkami. Na stoisku naszej szkoły można było skosztować świątecznych wypieków przygotowanych w pracowni gastronomicznej przez uczniów technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem Pani Marzanny Trąbki.

Organizatorzy wigilii zapewnili poczęstunek dla wszystkich mieszkańców a nasi uczniowie zajęli się oprawą gastronomiczną i techniczną całego przedsięwzięcia.

mgr Irena Mesinger