DZIEŃ OTWARTY ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2

Dnia 25.04.2016r. odbył się Dzień Otwarty Zespołu Szkół nr 2.Tradycyjnie naszą szkołę odwiedzili gimnazjaliści z całego powiatu nowodworskiego tj. z Marzęcina, Kmiecina, Ostaszewa, Stegny, Tujska, Sztutowa, Nowego Dworu Gdańskiego i Mikoszewa. Podobnie, jak w latach ubiegłych młodzież a także ich rodzice i wychowawcy zwiedzili szkołę pod okiem uczniów- przewodników.

W tym dniu, w pracowni: Obsługi Turystycznej, na boisku Orlik i bibliotece szkolnej zaplanowano liczne atrakcje i konkursy z nagrodami. Uczniowie mogli skosztować przygotowany przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych poczęstunek. Gimnazjaliści zapoznali się z ofertą kształcenia w naszej szkole i odwiedzili pracownie zawodowe. W pracowni informatycznej gimnazjaliści zobaczyli przygotowaną przez naszych uczniów prezentację i filmy o Zespole Szkół nr 2.

W szkolnym Ośrodku Kariery, pracodawca- Pan Piotr Łukasiuk, właściciel firmy STOLMACH przedstawił warunki przyjęcia uczniów na praktyki w zawodzie stolarza, w swojej firmie. Nowością w Zespole Szkół nr 2 od nowego roku szkolnego będzie innowacja szkutnicza, której zakres dotyczy wykonywania prac naprawczych, remontowych i modernizacyjnych na jednostkach pływających.

Młodzież z dużym zainteresowaniem zwiedzała warsztaty szkolne. Szczególną uwagę zwróciła na tablice, pokazujące system działania układów w samochodach.

Zwiedzający uczestniczyli w pokazach strażackich, przygotowanych przez uczniów kształcących się w Technikum  Mechanicznym z innowacją pożarniczą.

Harmonogram odwiedzin Szkoły, jak i dojazdy autokarowe zostały dostosowane tak, aby w tym dniu młodzież mogła odwiedzić Zespół Szkół nr 2 i Zespół Szkół nr 1. Dzień Otwarty Szkoły jest bardzo dużym przedsięwzięciem. Przy prezentacji poszczególnych pracowni, zaangażowanych jest ok 40 uczniów, nie licząc tych, którzy wcielili się w rolę przewodników po szkole. Nad prawidłowym przebiegiem Dnia Otwartego, jak i bezpieczeństwem uczniów czuwali dyżurujący nauczyciele i pracownicy szkoły.

Szkolni koordynatorzy,
mgr Irena Mesinger, mgr Gabriela Figacz