KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Dnia 04 marca 2020 r. odbył się konkurs wiedzy o państwach niemieckojęzycznych. W konkursie wzięło udział 23 uczniów klas I i II technikum.

Cel główny:
- poszerzanie wiedzy związanej z krajami niemieckojęzycznymi;
- rozbudzanie zainteresowania kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego;
- stworzenie płaszczyzny zdrowej rywalizacji;
- przybliżenie geografii, historii, systemu politycznego, kultury i innych
- ciekawostek  dotyczących krajów DACHL;
- stworzenie możliwości udziału w konkursie uczniom  bez względu na stopień opanowania języka.

Cele szczegółowe:
- przybliżanie kultury, tradycji i zwyczajów krajów niemieckojęzycznych;
- poznawanie specyfiki kulturowej i realioznawczej krajów niemieckiego obszaru językowego;
- rozbudzanie ciekawości i otwartości wobec kultur krajów niemieckojęzycznego obszaru językowego;
- kształtowanie tolerancji wobec innych kultur.

ZASADY KONKURSU
Konkurs odbył się w języku polskim oraz języku niemieckim. Polegał na samodzielnym rozwiązaniu przez uczniów zestawu zadań zamkniętych dotyczących wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, układaniu puzzli (zarys kraju), dobieraniu słów do obrazka oraz gry edukacyjnej Quizizz (TIK).

Każdy uczestnik otrzymał nagrodę w postaci oceny i drobnego upominku. Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca otrzymali wyróżnienie w postaci oceny celującej nagrody rzeczowej oraz dyplomu.

I miejsce zajął – Jakub Klein  klasa 1 TIM 4
II miejsce – Denis Giacomelli  klasa 1 TIM 4
III miejsce – Konrad Grot klasa 1 TIM 4.

Nagrodzonym i wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za wzięcie udziału i życzymy dalszego rozwoju zainteresowań związanych z  językiem niemieckim.

Organizatorki:
Ewa Serkiz i Danuta Kubińska-Barska