WARSZTATY DLA GIMNAZJALISTÓW Z TERENU POWIATU NOWODWORSKIEGO

W dniach od 20.03.2017r. do 30. 03. 2017 roku przedstawiciele uczniów naszej szkoły w składzie: Sebastian Bartkowski, Wiktor Sikora, Maciej Pięta (kl. III ti) wraz z nauczycielami: panią Gabrielą Figacz i panią Małgorzatą Popik realizowali wyjazdy do gimnazjów z powiatu nowodworskiego.

Celem tych wizyt było przedstawienie wśród trzecioklasistów gimnazjów oferty edukacyjnej Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim na rok szkolny 2017/2018 oraz przeprowadzenie zajęć warsztatowych pt.: Kreatywność w kontekście wyboru szkoły i zawodu.

Celem zajęć warsztatowych było:

1. planowanie i podział zadań w grupie,
  2. orientacja uczestników w kontekście własnych predyspozycji,
  3. zapoznanie uczestników z procesem kreowania lidera,
  4. pogłębianie umiejętności dostrzegania związku pomiędzy typem osobowości za określonym zawodem i środowiskiem pracy,
  5. zdobycie umiejętności identyfikacji cech zawodów.

Biorąc udział w ciekawych ćwiczeniach uczniowie uczyli się:

1. budowania świadomości własnej indywidualności w kontekście pracy grupowej i wyboru zawodu,
  2. pobudzania pomysłowości i kreatywnego działania,
  3. stymulowania własnej twórczości,
  4. wyboru zawodu zgodnego z zainteresowaniami.

Przedstawiciele naszej szkoły odwiedzili gimnazja w: Marzęcinie, Tujsku, Kmiecinie, Sztutowie, Stegnie, Mikoszewie oraz Nowym Dworze Gdańskim. Zajęcia przebiegały w bardzo przyjaznej i twórczej atmosferze. Warto podkreślić, że takie wyjazdy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów. Są one wpisane  w coroczny harmonogram działań, podejmowanych przez naszą szkołę w celu pomocy uczniom ostatnich klas gimnazjów przy wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej, czy zawodowej.

Organizatorzy:
mgr Gabriela Figacz i mgr inż. Małgorzata Popik