XLI OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH – GASTRONOMIA

W dniu 21.04.2017 roku odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie, w których udział wzięła uczennica klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych: Kamila Lewandowska.

Eliminacje składały się z części pisemnej i praktycznej. Młodzież  pisała test składający się z 60 pytań za który mogła otrzymać 60 pkt. i wykonywała 3 zadania praktyczne, za które mogła uzyskać także 60 pkt. W 40 Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - blok gastronomia wzięło udział 27 uczniów z 16 szkół. Nasza uczennica uzyskała 83,5 punktów z czego w części teoretycznej 45/60punktów i części praktycznej 38,5/60 punktów.

Celem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest:
- rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań żywieniem oraz popularyzacja i pogłębienie wiedzy poza wiadomości i umiejętności zawodowe, objęte programem nauczania w szkołach zawodowych,
- umożliwienie młodzieży zdobycie dyplomu szkoły wyższej na deficytowych kierunkach studiów za pośrednictwem tytułu laureata,
-
umożliwienie trwałego łączenia wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi, jako podstawowej zasady nauczania.

Warto wspomnieć, że Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju. Realizując zadania zawarte w programie Olimpiady, młodzież może wzbogacić swoje przygotowanie zawodowe, a jednocześnie dzięki pogłębieniu wiedzy i umiejętności przyczynić się do stałego unowocześniania i rozwoju polskiego rolnictwa.

mgr inż. Ewelina Kępińska-Lipińska