DZIEŃ ZIEMI W ZS NR 2

Dnia 20 kwietnia 2017 roku z okazji obchodów Dnia Ziemi (22.04) uczniowie ZS nr 2 wysłuchali prelekcji: „Dzień Ziemi 2017 – W kierunku natury” wygłoszonej  przez Panią Jolantę Bulak, Starszego Specjalistę ds. edukacji w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana” w Stegnie oraz Pana Wiesława Podsiadły Inspektora w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim (samodzielne stanowisko ds. leśnictwa, łowiectwa, ochrony przyrody i rybactwa).

W ramach obchodów Dnia Ziemi ogłoszony został konkurs plastyczny pod hasłem: Święto Ziemi (zwycięzcy: Anna Tołdowska, Marcin Koszelak z klasy IV TŻ oraz Dorota Orzechowska z klasy III TŻ), konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną na temat ochrony środowiska (I miejsce – Daniel Papużyński, II miejsce - Szymon Pawelczak, III miejsce – Krzysztof Pawłowski, uczniowie klasy II TŻ) oraz zorganizowano Olimpiadę Wiedzy Ekologicznej (I miejsce – Szymon Rutkowski, II miejsce – Jan Karasiewicz, III miejsce – Amadeusz Rosa, uczniowie klasy I TM). Nagrody dla zwycięzców konkursów, Olimpiady, ufundowane zostały przez: 11-16 Hufiec Pracy w Nowym Dworze Gdańskim oraz  Radę Rodziców przy Zespole Szkół nr 2.

Organizatorzy,
mgr Monika Gurak