UCZNIOWIE KLAS I I IV TOT NA TARGACH TURYSTYCZNYCH W WARSZAWIE

W dniach 22-23 listopada uczniowie klas turystycznych uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Głównym celem wyjazdu był udział w jubileuszowych 25-tych Targach TT Warsaw. Udział w tego typu imprezie to ogromne korzyści dla naszej młodzieży. Uczniowie mieli możliwość poznania wielu ofert  w jednym miejscu -odbyć małą podróż dookoła świata. Mimo braku środków finansowych mogliśmy odwiedzić Egipt, Chiny, w Tajlandii wykonać tatuaże , po chwili zwiedzić Bułgarię ,by w końcu przebyć całą Polskę i zagrać w „Monopol z Toruniem”. Targi to miejsce gdzie mogliśmy poznać wspaniałych ludzi z pasją – nie tylko tych znanych podróżników czy działaczy organizacji turystycznych ale też niesamowitych ludzi, z którymi można było uciąć sobie pogawędkę. Mogliśmy posłuchać pasjonujących historii, zrobić wspólne zdjęcia, porozmawiać czy dostać autograf.

Targi turystyczne to świetne miejsce do zaopatrzenia się w mapy, przewodniki, informatory ale także rozmowy o nowych atrakcjach, zmianach, ciekawych imprezach i nowych inicjatywach .Wystawcy są na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w danym kraju czy regionie. Dlatego też z imprezy wychodziliśmy „obładowani” materiałami. Targi to także dobra okazja wykazania się znajomością języków obcych.

Targi Turystyczne nie były jedynym celem naszej wycieczki. Podczas pobytu w stolicy uczniowie mieli możliwość zapoznania się z pracą przewodnika miejskiego zwiedzając centrum Warszawy. Ciekawym punktem wycieczki była także wizyta w Centrum Nauki Kopernik.

Opiekunowie
mgr Sylwia Kuklińska