• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 2018

24 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 odbył się Dzień Otwarty Szkoły dla uczniów kończących gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018.

Gimnazjaliści z Marzęcina, Kmiecina, Ostaszewa, Stegny, Sztutowa, Nowego Dworu Gdańskiego i Mikoszewa mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły, zasadami rekrutacji, terminem składania podań, oraz bazą dydaktyczną szkoły. Zwiedzający dowiedzieli się również, jak ucząc się w Zespole Szkół nr 2 można realizować swoje pasje poprzez wybranie odpowiedniego zawodu.

Przewodnicy oprowadzali przybyłych gości po szkole, pokazując im pracownie : gastronomiczną i obsługi konsumenta, turystyczną, warsztaty szkolne, bibliotekę, Szkolny Ośrodek Kariery, salę gimnastyczną i boisko szkolne „Orlik”. W tym dniu zaplanowano liczne atrakcje i konkursy z nagrodami. Uczniowie mogli skosztować przygotowany przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych poczęstunek.

W Szkolnym Ośrodku Kariery, Pan Tadeusz Kuśmierski właściciel firmy „VISITORS”, przedstawił warunki przyjęcia uczniów na praktyki w zawodzie szkutnik. Opowiedział o specyfice pracy oraz zachęcał młodzież do wybrania tego poszukiwanego nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie zawodu. Zwiedzający uczestniczyli w pokazach strażackich, przygotowanych przez uczniów kształcących się w technikum mechanicznym z innowacją pożarniczą.

Mamy nadzieję, ze gimnazjaliści podejmą trafną decyzję i słusznie wybiorą Zespół Szkół nr2, w którym będą kontynuować naukę.

Uczniowie opuścili mury naszej szkoły z uśmiechem na twarzach, co dowodzi, że program Dnia Otwartego został przyjęty bardzo pozytywnie.

koordynator ds. promocji
mgr Irena Mesinger

Ilosc zapytan : 114