SPOTKANIE SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA DORADCÓW ZAWODOWYCH POWIATU NOWODWORSKIEGO

Dnia 06 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się spotkanie sieci współpracy i samokształcenia doradców zawodowych powiatu nowodworskiego.

Podczas spotkania omawiano zagadnienia związane z podejmowaniem działalności gospodarczej, dofinansowań z Powiatowego Urzędu Pracy i zadań Powiatowej Rady Rynku Pracy. W spotkaniu wzięli udział także pracodawcy: z branży szkutniczej firma Activ Yachts spółka z o.o. oraz stolarskiej firma Stolmach. Właściciele przedstawili specyfikę i zakres działalności swoich firm oraz określili oczekiwania w stosunku do kandydatów na praktyki i staże zawodowe.

Uczestnicy sieci wymienili się doświadczeniami dot. pracy doradcy zawodowego w związku z wdrażaniem doradztwa w szkołach podstawowych jako zajęć obowiązkowych.

Koordynator sieci Wioletta Przyborowska podsumowała pracę sieci w roku szkolnym 2017/18 oraz zaproponowała, uwzględniając pomysły uczestników, plan pracy na kolejny rok.

W spotkaniu uczestniczyli doradcy zawodowi i pedagodzy z 9 szkół naszego powiatu, Pani Jolanta Kijakowska – koordynator sieci w ramach CEN oraz przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy i Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej.

Wioletta Przyborowska
Koordynator sieci doradców zawodowych