WIZYTA UCZNIÓW Z MIKOSZEWA W CELU POZNANIA OFERTY KSZTAŁCENIA PROPONOWANEJ PRZEZ ZESPÓŁ SZKÓŁ

Dnia 19.05.2022 r. gościliśmy uczniów, którzy przyjechali do nas ze Szkoły Podstawowej im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w przygotowanych warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego. Ich celem było zaprezentowanie kierunków kształcenia proponowanych przez Zespól Szkół ze zwróceniem szczególnej uwagi na czynniki wewnętrzne i zewnętrzne decydujące przy wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Następnie wszyscy uczestnicy wyruszyli na interesującą wędrówkę po szkole, która polegała na zwiedzaniu poszczególnych pracowni zawodowych i zapoznaniu się z ich wyposażeniem. Nauczyciele w osobach: Małgorzata Popik, Emilia Megger-Lisewska, Anna Wysocka, Romuald Rutkowski, Sylwester Brzeziński, Mirosław Widowski przekazali szczegółowe informacje dotyczące nauki na  danym kierunku kształcenia, proponowanym przez Zespół Szkół w roku szkolnym 2022/2023.

Piękna pogoda, uśmiechy na twarzach, wspólny dialog, to wszystko wpłynęło na miłą i serdeczną  atmosferę podczas pobytu uczniów w naszej szkole.

mgr Gabriela Figacz
doradca zawodowy,