WIZYTY W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH W CELU PREZENTACJI KIERUNKÓW KSZTAŁCENIA PROPONOWANYCH PRZEZ ZESPÓŁ SZKÓŁ

W  dniach od 22. 04. 2022r. do 20. 05. 2022 roku przedstawiciele Zespołu Szkół w składzie: Dyrektor Zespołu Szkół - mgr Ewa Pichola i szkolny doradca zawodowy - mgr Gabriela Figacz uczestniczyli w wyjazdach do placówek edukacyjnych z powiatu nowodworskiego.

Celem spotkań było przedstawienie wśród absolwentów szkół podstawowych oferty edukacyjnej Zespołu Szkół w Nowym Dworze Gdańskim na rok szkolny 2022/2023.

Była to doskonała okazja, by jeszcze tuż przed możliwością składania niezbędnych dokumentów rekrutacyjnych, zwrócić szczególną uwagę na najważniejsze etapy, które mają decydujący wpływ na wybór dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej, a są nimi:

1. Poznania siebie (czynniki wewnętrzne: zainteresowania, uzdolnienia, umiejętności, zdolności, temperament, cechy charakteru, stan zdrowia),
2. Poznania zawodów, rynku pracy (czynniki zewnętrzne),
3. Konfrontacja tych dwóch czynników,
4. Właściwe zaplanowania kariery, czyli określenie drogi rozwoju zawodowego, w tym znalezienia ścieżek kształcenia prowadzących do wybranego zawodu (grupy zawodów).

Spotkania z uczniami przebiegały w bardzo przyjaznej i twórczej atmosferze. Warto podkreślić, że takie wyjazdy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Są one wpisane w coroczny harmonogram działań, podejmowanych przez naszą szkołę w celu pomocy absolwentom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej, czy zawodowej.

mgr Gabriela Figacz
doradca zawodowy