DZIEŃ OTWARTY W ZESPOLE SZKÓŁ

30 maja 2022r.w Zespole Szkół odbył się Dzień Otwarty adresowany do tegorocznych absolwentów szkół podstawowych, którzy stoją przed bardzo ważnym wyborem podjęcia dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim oraz z Tujska, Kmiecina, Ostaszewa, Jantaru, Sztutowa, mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły, zasadami rekrutacji oraz bazą dydaktyczną. Przybyłych w tym dniu Gości, oprowadzali przewodnicy-uczniowie, wg harmonogramu. Wycieczka rozpoczęła się w holu głównym budynku. Po krótkim powitaniu w punkcie informacyjnym,  uczniowie przeszli do Biblioteki, gdzie otrzymali pakiety z ulotkami, wzięli udział w quizie, gdzie pod kodami QR  ukryte były hasła związane z biblioteką i kulturą. W sali języków obcych (nr 9) przygotowano prezentację z różnych dziedzin wiedzy na tablicy interaktywnej. Pytania w różnych językach dotyczyły naszego kraju, kultury, literatury oraz zagadnień z pracy pedagoga. Następnie uczniowie odwiedzili pracownie zawodowe: turystyczną, gastronomiczną, informatyczną, warsztaty szkolne, Szkolny Ośrodek Kariery i boisko „Orlik”. W każdej pracowni na uczniów czekały liczne atrakcje, projekcje filmów, konkursy, pokazy i poczęstunek. W  pracowni mechanicznej zaprezentowane zostały nowoczesne maszyny CNC. W Szkolnym Ośrodku Kariery na  zwiedzających czekali przedstawiciele pracodawców i instytucji rynku pracy. Swoje stoisko zaprezentowała Firma Stolmach z Nowego Dworu Gdańskiego, Pase Group z Koszwał oraz Młodzieżowe Centrum Kariery i 11-18 Hufiec Pracy w Nowym Dworze Gdańskim. Uczniowie mogli porozmawiać o warunkach przyjęcia na praktyki w danym zawodzie.

Absolwentom szkół podstawowych w roku szkolnym 2022/2023 Zespół Szkół oferuje następujące kierunki kształcenia:

na poziomie technikum proponujemy:
- technik informatyk,
- technik żywienia i usług gastronomicznych,
- technik mechanik,
- technik organizacji turystyki,

a także na poziomie Branżowej Szkoły I Stopnia proponujemy:
- mechanik pojazdów samochodowych,
- sprzedawca,
- fryzjer,
- kucharz oraz inne zawody z praktyką u pracodawcy.

Mamy nadzieję, że ósmoklasiści podejmą trafną decyzję i słusznie wybiorą Zespół Szkół, w którym będą kontynuować naukę.

Koordynator Dni Otwartych
mgr Irena Mesinger