EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

W piątek znów przeżyliśmy fajny dzień pełen wrażeń. W naszej szkole odbył się EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW.

Celebrowaliśmy go bawiąc się i ucząc jednocześnie. Na początku każda klasa prezentowała flagi danych krajów oraz powitanie w wylosowanym języku. Następnie przeszliśmy do konkurencji.... uczniowie mieli za zadanie zaśpiewać "Panie Janie" w różnych językach - to był fun! Śpiewanie było po Turecku, Portugalsku, Angielsku, Włosku, Francusku.

Uczniowie mierzyli się również w kahoot. Na końcu zabawa polegała na odgadnięciu języka w jakim dana piosenka jest śpiewana - tutaj pokłony za wiedzę! Klasy, które przeszły do finału, zmierzyły się w konkurencji pt. "jaka to melodia". Zespół, który znał tytuł piosenki, naciskał na przycisk.

Ostatecznie zwyciężyła klasa 3_toż.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM uczestnikom. Udowodniliście, że znacie zasady prawdziwej rywalizacji :)