REALIZACJA PROJEKTU DLA UCZNIÓW BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA POD HASŁEM: ALGORYTM SUKCESU

W dniach 06 i 07. 10.2022r. 10-ciu uczniów Branżowej Szkoły I stopnia dzięki wsparciu Narodowego Banku Polskiego i współpracy z 11-18 Hufcem Pracy z Nowego Dworu Gdańskiego realizowało projekt z zakresu edukacji ekonomicznej: „Algorytm sukcesu”.

W ramach tego przedsięwzięcia odbyły  się zajęcia z zakresu podstawowych warunków zatrudniania młodocianych pracowników oraz z  doradztwa zawodowego, które miały za zadanie przygotowanie uczestników do funkcjonowania na nieustannie zmieniającym się rynku pracy. Specjaliści przeprowadzili warsztaty przygotowujące młodzież do planowania kariery zawodowej, uwzględniając wybór zawodu, potrzeby rynku pracy oraz własne predyspozycje i zainteresowania. Uczestnicy dowiedzieli się, jak należy skutecznie szukać pracy i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej a także w jaki sposób  tworzyć niezbędne dokumenty aplikacyjne, takie jak CV i list motywacyjny.

Główny cel  projektu  to przede wszystkim poprawa sytuacji osób w wieku od 15 do 20 lat, o zmniejszonych szansach życiowych, poprzez zwiększenie ich możliwości wejścia na rynek pracy.

Wspólny dialog, ciekawe i kreatywne  ćwiczenia, dzielenie się pomysłami, spostrzeżeniami, wszystko to wpłynęło na miłą i serdeczną  atmosferę podczas dwóch dni realizacji projektu.

mgr Gabriela Figacz