UROCZYSTE WRĘCZENIE DYPLOMÓW CZELADNICZYCH

9 listopada br. w sali Żuławskiego Parku Historycznego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów czeladniczych. Powiat Nowodworski reprezentował Pan Jacek Gross, Starosta Nowodworski oraz Pani Ewa Pichola, Dyrektor Zespołu Szkół w Nowym Dworze Gdańskim wraz z Wicedyrektorem Panem Krzysztofem Muchą.

Uroczystość swoją obecnością uświetnił Prezes Pomorskiej Izby Rzemiosł,  Pan Zbigniew Stencel, który dokonał pasowania pierwszoklasistów na ucznia zawodu czeladniczego.

Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych w Nowym Dworze Gdańskim reprezentowali: Starszy Cechu Piotr Łukasik oraz I Podstarszy Cechu Pani Dagmara Kleszcz.

W trakcie uroczystości Starosta gratulując absolwentom i świeżo pasowanym uczniom podkreślił  jak ważne jest zdobycie zawodu, który gwarantuje pozycję na rynku pracy, ale również jak ważną rolę w edukacji czeladnika odgrywa mistrz!

Wszystkim absolwentom i nowopasowanym uczniom serdecznie gratulujemy!