DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ

W ramach dnia przedsiębiorczości, w dniu 23 listopada br., nasi uczniowie klas czwartych wzięli udział w warsztatach z Panią Agnieszką Kołtek z Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Dworze Gdańskim.

Uczniowie pracowali w grupach, a ich zadaniem było stworzenie nazwy "firmy", opis jej działalności oraz obsadzenie stanowisk pracy - wszystko według własnego pomysłu. Praca zespołowa była wykonywana w ramach konkursu, którego rozstrzygnięcie odbędzie się już 06.12.2022 r.

Inne klasy wzięły udział w zajęciach z reprezentantami Fundacji Przedsiębiorczości z Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. Były to bardzo ciekawe zajęcia, podczas których uczniowie otrzymali istotne informacje o funduszach Europejskich, dotacjach, kursach, darmowych szkoleniach dla uczniów.

Kolejnym punktem Dnia przedsiębiorczości w ZS była prezentacja stanowisk "firm". Chętni uczniowie ze szkoły przygotowali stoiska:
Stoisko nr 1 - RĘKODZIEŁO - tutaj dziewczyny pokazały swoje piękne prace: obrazy, hafty, figury oraz ozdoby świąteczne z wełny i nie tylko ...
Stoisko nr 2: CUKIERNIA - smakowite słodkości pachniały w całej szkole!
Stoisko nr 3: STYLISTKI PAZNOKCI prezentowały piękne zdobienia i wzory
Stoisko nr 4: SPA TIME - Każdy chętny mógł skorzystać z relaksacyjnego masażu ;)

Każda klasa mogła oddać głos na najlepiej zaprezentowaną firmę.

Jednogłośnie wygrała firma nr 1 RĘKODZIEŁO, którą reprezentowały uczennice: Hanna Bukowska, Katarzyna Gała i Kinga Wójcik.

Serdecznie Gratulujemy i dziękujemy wszystkim.

mgr Karolina Dobrzyńska - Wdowicz
mgr Anna Czerwińska