WYCIECZKA DO WARSZAWY W RAMACH PROGRAMU POZNAJ POLSKĘ

22 listopada br. we wczesnych godzinach porannych grupa uczniów wraz z opiekunami Zespołu Szkół wyjechała na wycieczkę do Warszawy w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki POZNAJ POLSKĘ.

Pierwszego dnia wycieczki uczniowie zwiedzili Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza i spacerowali po Starym Mieście. Popołudnie spędzili w Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogli doświadczyć kilku eksperymentów i uczestniczyć w pokazie w planetarium. Dzień zakończył się obiadokolacją w hotelu.

Drugi dzień wycieczki był długi, wyczerpujący ale pełen wrażeń. Rozpoczęli go wizytą w Zamku Królewskim. Przed uczestnikami wycieczki otworem stały między innymi sale: balowa, rycerska, królewska, marmurowa i wiele, wiele innych. Kolejnym punktem zwiedzania Warszawy było Muzeum Narodowe. Uczniowie w gąszczu sal, wypełnionymi dziełami sztuki wykonywali zadanie przydzielone przez opiekunów. Wszyscy byli oczarowani wizytą w Muzeum Narodowym i na pewno niejedni będą chcieli tam wrócić. Z Muzeum Narodowego spacerkiem wszyscy oddalili się do Pałacu Kultury i Nauki. Tam podziwiali naszą stolicę z tarasu, znajdującego się na 30 pietrze. Zwieńczeniem zwiedzania stolicy w drugim dniu był przejazd metrem pod Stadion Narodowy. Dzień zakończył się przepyszną obiadokolacją, którą serwował BellaBot - automatyczny kelner  „pracujący” w hotelu.

Trzeciego, ostatniego dnia wycieczki uczniowie i ich opiekunowie, udali się jeszcze na Stare Miasto, gdzie panuje niepowtarzalny klimat, do urokliwych Łazienek, a następnie ruszyli w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego. Warszawa pożegnała wszystkich pięknymi gmachami, patriotycznymi pomnikami i białym śniegiem.

Organizator mgr K. Oniszko,
Opiekunowie: mgr A. Mularczyk, mgr E. Serkiz, mgr K. Wołodko-Samela