VI POMORSKA UCZNIOWSKA KONFERENCJA NAUKOWA "ZDOLNI Z POMORZA"

26.11.2022 r. uczennice ZS: Magdalena Brojek, Kinga Wójcik, Julia Węsiora wyruszyły na podbój Gdańskiego świata naukowego na Politechnice Gdańskiej. Tam przedstawiły samodzielnie  opracowany temat w ujęciu matematycznym dotyczącym energii "Energia z atomów słońca".

Wystąpienie naszych uczennic  otrzymało największy aplauz!!!

Sposób omówienia przez nasze prelegentki tematu "Energia z atomów słońca", spodobał się nie tylko uczestnikom konferencji, ale samemu znawcy tematu Panu profesorowi Samborowi Guze. Pan Profesor zaprezentował własne badania oraz wnioski, które dotyczyły "Geometrii nieba - czyli co widzi matematyk".

Po rzeczowym i niezwykle przystępnym dla każdego przedstawieniu tematu, trygonometria nieba wydaje się być błahostką. Dzięki temu, że mieliśmy możliwość uczestniczyć w prelekcji Pana Dr habilitowanego, już zawsze będziemy na niebie widzieć nie tylko gwiazdy, ale również wektory, które tworzą. Sfera niebieska od dziś ma dla nas zupełnie inny wymiar.

Opiekun uczennic,
mgr Katarzyna Oniszko