ZAKOŃCZENIE PROJEKTU MISTRZYNI SZYMBORSKA

Miniony rok był wielkim wyzwaniem ze względu na szereg działań podjętych w ramach Ogólnopolskiego projektu Mistrzyni Szymborska, do którego przystąpił Zespół Szkół:

1. Uczniowie wykonali zakładki tematyczne, które wysłane zostały do wskazanych szkół w Polsce.
2. Odbyły się wieczorki poetyckie, w których uczniowie prezentowali twórczość noblistki.
3. Naszą bibliotekę przyozdabiały wystawki książkowe oraz portrety i moskaliki, które wyszły spod pióra Wisławy Szymborskiej.
4. Z okazji Dnia Walentego, zaprezentowane oraz nagrane zostały wiersze o miłości poetki.
5. Wywiad z Wisławą Szymborską-Ichna - jest to nasze ostatnie nagranie, w którym przedstawione zostało życie Pani Wisławy. Niektóre fakty, takie jak ulubiona ławeczka czy odwiedziny krakowskiego Zoo, zostały wymyślone na potrzebę przeprowadzonego wywiadu. Nie bez powodu jednak, została zaznaczona prawdziwa przyjaźń Wisławy Szymborskiej z Czesławem Miłoszem, który został Patronem roku 2024. I tegoroczne poetyckie wydarzenia w Zespole Szkół, będą opierały się na Miłoszu - przyjacielu Szymborskiej.

Szkolny koordynator projektu,
mgr Katarzyna Oniszko