KIERMASZ OFERT PRACY DLA UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ

Dnia 18 marca 2024 roku na terenie Zespołu Szkół w Nowym Dworze Gdańskim odbył się Kiermasz Ofert Pracy, w którego organizację włączyły się takie instytucje, jak: Młodzieżowe Centrum Kariery z Nowego Dworu Gdańskiego, Pomorska Wojewódzka Komenda OHP z Gdańska, 11-18 Hufiec Pracy z Nowego Dworu Gdańskiego, Powiatowy Urząd Pracy oraz Zespół Szkół w Nowym Dworze Gdańskim.

Wydarzenie skierowane było do uczniów naszej szkoły a w szczególności do tegorocznych absolwentów, którzy niebawem będą żegnać się z nauką i wybierać kolejną ścieżkę edukacyjną, czy zawodową.

Podczas Kiermaszu Ofert Pracy Patrycja Kużel - asystent EURES z OHP w Gdańsku przedstawiła w formie prezentacji multimedialnej najważniejsze kwestie związane z podejmowaniem pracy za granicą. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest EURES i w jaki sposób może on pomóc w znalezieniu bezpiecznej pracy za granicą.

Młodzież miała okazję odwiedzić poszczególne stoiska i zapoznać się z  aktualnymi ofertami pracy krótkoterminowej, sezonowej oraz pracy stałej. Uczniowie  również  otrzymali niezbędne informacje, w jaki sposób sporządzić dokumenty aplikacyjne, czy też przygotować się na spotkanie z przyszłym pracodawcą.

Serdecznie dziękujemy INSTYTUCJOM RYNKU PRACY za tak długoletnią i owocną współpracę z Zespołem Szkół !

mgr Gabriela Figacz