I ŻUŁAWSKI TURNIEJ SZKÓŁ W RUMMIKUB

W piątek 22 marca w Zespole Szkół w Nowym Dworze Gdańskim odbył się po raz pierwszy Żuławski Turniej Szkół w Rummikub. W rozgrywkach wzięło udział łącznie 57 uczniów z przybyłych na turnieju 14 szkół.

Turniej podzielony został na trzy rundy po 3 gry, co sprawiło, że każdy z graczy rozegrał 9 pojedynków. Po etapie eliminacji rozegrano finał, w którym 4 gry zagrało 4 najlepszych graczy naszego spotkania.

W finale zagrali:
- Piotr Słowiński ze Szkoły Podstawowej w Lichnowach
- Maja Pyrzanowska ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu
- Filip Ochałek z Zespołu Szkół w Barlewiczkach
- Mateusz Wojtaś z Zespołu Szkół w Sztumie.

Po bardzo wyrównanym i emocjonującym finale, zwycięzcami I Żuławskiego Turnieju Szkół w Rummikub zostali:
1 m-ce Filip Ochałek,
2 m-ce Maja Pyrzanowska,
3 m-ce Piotr Słowiński,
4 m-ce Mateusz Wojtaś.

Finaliści opuścili podium z firmowymi statuetkami oraz zestawami nagród.

W tym miejscu serdeczne podziękowania za nagrody rzeczowe kierujemy w stronę firmy TMToys.

Dodatkowo każdy gracz otrzymał pamiątkowe gadżety z logo Zespół Szkół w Nowym Dworze Gdańskim.

Ogromne podziękowania za poświęcony czas kierujemy w stronę opiekunów (nauczycieli i rodziców), którzy wraz z tak liczną grupą młodzieży przyjechali na nasz turniej z następujących szkół:
- Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Kielnie (położona ponad 70 km od naszej szkoły, leżąca w powiecie wejherowskim),
- Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Lichnowach,
- Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Stawie,
- Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie,
- Zespół Szkół w Barlewiczkach,
- Szkoła Podstawowa w Wilczętach,
- Szkoła Podstawowa im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie,
- Zespół Szkół w Stegnie Szkoła Podstawowa w Stegnie,
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Gronowie Górnym,
- Zespół Szkół nr 1 w Elblągu,
- Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Elblągu,
- Szkoła Podstawowa nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego w Elblągu,
- Szkoła Podstawowa nr 12 im. Michała Kajki w Elblągu
oraz gospodarze turnieju Zespół Szkół w Nowym Dworze Gdańskim.

Podziękowania kierujemy również dla Mariusza Gągalskiego z Planszówkowy Zawrót Głowy, dzięki któremu sprawy techniczne podczas turnieju nie stanowiły żadnego problemu.
Emocje podczas gry udzieliły się wszystkim i mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w pamięci uczestników Żuławskiego Turnieju Szkół w Rummikub, którzy zechcą wrócić do nas również w przyszłym roku.

Na kolejny turniej już dziś zapraszają:
Dyrektor Zespołu Szkół w Nowym Dworze Gdańskim oraz Klub Gier Planszowych Wtyczka.

Źródło artykułu: Klub Gier Planszowych Wtyczka