Olimpiada Techniki Samochodowej 2012

Zespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim otrzymał zaproszenie do udziału w Olimpiadzie Techniki Samochodowej, konkursie organizowanym przez miesięcznik Auto Moto Serwis oraz Wydawnictwa Komunikacji i Łączności. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski, organizowana jest cyklicznie od wielu lat i odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Atutem olimpiady jest to, że tegoroczni finaliści i laureaci będą zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz wiele innych cennych nagród. Szkoła nasza wyraziła akces wzięcia udziału w konkursie...

W I etapie we własnym zakresie na podstawie przeprowadzonych testów wyłoniono ekipę składającą się z trzech uczniów kl. IV tm oraz dwoje uczniów kl. III ZSZ, którzy będą reprezentować szkołę w II etapie konkursu.
Reprezentantami szkoły zostali uczniowie kl. IV tm: Bartosiak Kamil, Lipiec Aleksander, Czarnecki Patryk oraz uczniowie kl. III c ZSZ: Ptak Krzysztof, Starzec Andrzej.

Półfinał turnieju odbył się dnia 24.03.2012 roku w Warszawie w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Rolniczych Politechniki Warszawskiej. Uczniom towarzyszył nauczyciel prowadzący Andrzej Grabowski.

Turniej rozpoczął się o godzinie 1200 , gdzie biorący udział za zadanie mieli do rozwiązania 40 pytań testowych. Maksymalnie można było uzyskać 80 pkt. Pytania testowe były z wyboru. Czas rozwiązania testu 40 min. Po zakończeniu turnieju korzystając z okazji bycia w Warszawie postanowiliśmy zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, które zrobiło na nas wszystkich ogromne wrażenie.

Zmęczeni, ale ogólnie zadowoleni przy pięknej wspaniałej słonecznej pogodzie około godz. 1900 powróciliśmy do domu.
Informację na temat olimpiady publikowane są na bieżąco w internecie na stronie www.automotoserwis.com.pl i korzystając z tego adresu już po powrocie do domu dowiedzieliśmy się, że nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki:
kl. IV tm - Bartosiak Kamil – 50 pkt, Lipiec Aleksander – 43 pkt, Czarnecki Patryk – 23 pkt
kl. III c ZSZ - Ptak Krzysztof – 42 pkt, Starzec Andrzej – 23 pkt.

Miło nam donieść, że uczeń klasy IV tm Kamil Bartosiak został sklasyfikowany na 22 miejscu w rankingu ogólnopolskim na 427 uczestników olimpiady. Jest najlepszy spośród wszystkich uczestników szkół woj. pomorskiego biorących udział w turnieju. Zespół w składzie:
Kamil Bartosiak i Lipiec Aleksander uzyskał w sumie 93 pkt co daje wysoką lokatę w rankingu szkół technicznych w skali ogólnopolskiej. Pozostali uczniowie za postawę na Olimpiadzie i godne reprezentowanie Zespołu Szkół nr 2 zasługują także na słowa uznania.