infoShare 2012

19 i 20 kwietnia 2012 roku uczniowie naszej szkoły z klas: II ti i III ti mieli okazję uczestniczyć w szóstej edycji konferencji informatycznej infoShare, która odbyła się Politehnice Gdańskiej...

Zakres tematyczny konferencji jest bardzo szeroki i obejmuje media cyfrowe, nowoczesne formy marketingu, szeroko rozumiane technologie IT oraz zarządzanie projektami i przedsięwzięciami. InfoShare stawia sobie za cel dzielenie się wiedzą i doświadczeniami przez ekspertów z różnych dziedzin i specjalizacji. Prelegenci, biorący udział w konferencji, to ludzie o bogatym doświadczeniu i wysokich kompetencjach, potrafiących w interesujący sposób opowiedzieć o tematyce, którą się zajmują, ilustrując ją praktycznymi przykładami.

Młodzież naszej szkoły między innymi wysłuchała prezentacji na temat mediów internetowych, zakładania start-upów, czyli jak i za co założyć własny biznes. Swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie podzielił się jeden z twórców założonego niedawno portalu natemat.pl. Kolejny prelegent ze SpeedUp Group próbował odpowiedzieć na pytanie, dlaczego my Polacy nie potrafimy osiągać sukcesów na międzynarodowych rynkach. Dlaczego, mimo wielu organizacji wspierających początkujące firmy, tworzymy tylko lokalne serwisy czy produkty? Współzałożyciel Young Digital Planet S.A. mówił o tym jak pozostać na obecnie galopującym rynku, a przedstawiciel CD Projekt zaprezentował zaplecze pracy nad Wiedźminem i udowadniał, dlaczego warto szanować swoich klientów – nie kierując się tylko perspektywą zarobku. Założyciel niebezpiecznik.pl, firmy doradczej konsultującej projekty informatyczne pod kątem bezpieczeństwa, opowiadał o atakach DDos na rządowe serwery.

InfoShare 2012 było wielotematyczne, otwarte, a przede wszystkim bardzo interesujące dla wszystkich uczestników.