IV Turniej Wiedzy Technicznej

Dnia 21 i 22.04.2012 r. odbył się IV Turniej Wiedzy Technicznej z rysunku technicznego zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim.  Rywalizacja w Turnieju Wiedzy Technicznej odbywała się pod patronatem: Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej w osobie dr inż. Tadeusza Bocheńskiego i Starosty Nowodworskiego, a uczestniczyły w nim szkoły z województwa pomorskiego...

Do uczestnictwa w turnieju na podstawie karty zgłoszenia przystąpiły szkoły z Bytowa, Człuchowa, Gdańska, Malborka, Miastka, Pucka, Tczewa, Wejherowa oraz Nowego Dworu Gd. W turnieju uczestniczyło 20 uczniów w tym 10 drużyn  rywalizujących o zwycięstwo indywidualne oraz reprezentacje szkół o zwycięstwo drużynowe.

Turniej trwał dwa dni i złożony był z części praktycznej polegającej na wykonaniu rysunku wykonawczego części typu koło zębate oraz części teoretycznej w formie testu złożonego z 50 pytań i testu konstrukcyjnego zawierającego  10 zadań. Część praktyczna była realizowana metodą tradycyjną /przyrządy kreślarskie/ lub w programie komputerowym Solid Edge.

Po podsumowaniu przez jurorów, złożonych z opiekunów merytorycznych uczniów uczestniczących w turnieju, wszystkich możliwych do zdobycia punktów komisja z udziałem przedstawiciela Politechniki Gdańskiej ustaliła zwycięzców w kategorii indywidualnej i zespołowej.

Wyniki indywidualne turnieju:
I  miejsce  –  Dudek Marcin – Nowy Dwór Gd.
II  miejsce  –  Bartosiak Kamil – Nowy Dwór Gd.
III  miejsce  –  Śmiełowski Wiktor – Tczew

Wyniki zespołowe poszczególnych szkół:
I  miejsce  –  Zespół Szkół Nr 2 – Nowy Dwór Gdański
II  miejsce  –  Zespół Szkół Technicznych – Tczew
III  miejsce  –  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych – Bytów

Kryształowy Puchar Przechodni zdobył Zespół Szkół Nr 2 z Nowego Dworu Gd. – opiekun: mgr inż. Andrzej Grabowski i inż. Mieczysław Osemek

Młodzież biorąca udział w turnieju miała zapewnione wyżywienie oraz nocleg. W ramach organizacji czasu wolnego zorganizowano wycieczkę do śluzy Gdańska Głowa oraz wspaniały spacer do Ujścia Wisły.

Szkoła i uczestnicy turnieju składają serdeczne podziękowania Przedsiębiorstwu Centralny Wodociąg Żuławski z Nowego Dworu Gd. za wsparcie finansowe konkursu.

Turniej przebiegał zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem, należy podkreślić doskonałą postawę wychowawczą a także  wiedzę merytoryczną wszystkich uczestników konkursu. Młodzież miała możliwość wykazania się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Uroczystość rozdania nagród zgodnie z regulaminem turnieju odbędzie się dnia 19.05.2012 r./sobota/ o godz. 1000 w auli Wydziału Mechanicznego – gmach MT Politechniki Gdańskiej.

Następny turniej za rok i mamy nadzieję, że wyniki poszczególnych szkół będą jeszcze lepsze.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom za udział w turnieju. Zapraszamy wszystkich uczestników na rozdanie nagród.