MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY Pi

13 marca 2019 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Liczby Pi.

Obchody święta w tym roku miały charakter konkursu między 10 klasami. Uczniowie rywalizowali w 6 konkurencjach:

1. Wykonanie plakatu
2. Prezentacja wylosowanego matematyka
3. Pi-bus-rebus z liczbą pi
4. Szarada "Ruch konika szachowego"
5. Krzyżówka arabska
6. Konkurs "Intruz"
7. Test matematyczny z platformy "Quizizz".

Rywalizacja była bardzo zacięta i emocjonująca. Zwycięzcą konkursu  została klasa I TOT, która otrzymała puchar championa matematyki 2019 w Zespole Szkół nr 2. Drugie miejsce zajęła klasa I TIM, a trzecie miejsce klasa II TOŻ. Emocji i dobrej zabawy do ostatniej konkurencji było bardzo dużo. Dziękujemy wszystkim klasom i ich reprezentantom za zaangażowanie i determinację.

Imprezę prowadziły uczennice klasy II TOT Małgorzata Neumann i Weronika Szwamber, którym bardzo dziękujemy. Nagrody dla zwycięzców wręczyła Pani wicedyrektor Iwona Świgoń.

Głównymi organizatorami obchodów Dnia Liczby Pi byli nauczyciele matematyki Mirosław Kabza i Jacek Kukliński oraz Pani Monika Ziarkowska.