Dni Otwarte Szkoły

W dniu 27 kwietnia 2012 roku Zespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gd. zorganizował Dzień Otwarty Szkoły. Celem imprezy było zapoznanie gimnazjalistów powiatu nowodworskiego z kierunkami kształcenia w ZS nr 2 oraz przedstawienie specyfiki pracowni specjalistycznych szkoły.

Naszą placówkę odwiedziły następujące gimnazja z: Tujska, Sztutowa, Stegny, Ostaszewa, Marzęcina, Kmiecina i Nowego Dworu Gdańskiego, łącznie 309 osób...

Gimnazjaliści uczestniczyli w konkursach geograficznych promujących kierunek technikum obsługi turystycznej. W tym roku uczniowie przygotowali dla swoich młodszych kolegów wycieczkę na Hawaje. Rozdawali na pamiątkę piasek z różnych malowniczych plaż np. z Egiptu, uczyli egzotycznego tańca a na szyję zakładali wszystkim uczestnikom kolorowe wieńce z kwiatów.

W pracowni gastronomicznej dodatkową atrakcją była degustacja ciasteczek przygotowanych przez uczniów technikum żywienia i gospodarstwa domowego.

W pracowni informatycznej odbyła się prezentacja multimedialna a w sali mechaniki samochodowej przewodnicy pokazywali różne doświadczenia fizyczne.

Atrakcją warsztatów szkolnych był pokaz obróbki drewna. Uczniowie, prezentowali także maszyny i urządzenia do naprawy pojazdów.

Na boisku szkolnym Orlik chętni mogli poćwiczyć rzuty do kosza i strzały do bramki.

W bibliotece odbył się konkurs z nagrodami ze znajomości sztuki.

Każdy uczestnik Dni Otwartych otrzymał materiały promujące szkołę (w tym informacje dot. oferty edukacyjnej, zajęć dodatkowych, możliwości rozwoju zainteresowań a także informacje związane z rekrutacją do klas pierwszych).

Mamy nadzieję, że Dni Otwarte szkoły były okazją do pokazania gościom panującego w szkole klimatu życzliwości i otwartości. Było wiele osób, które poważnie zainteresowały się nauką w naszej szkole.

Organizatorami Dni Otwartych byli uczniowie – przewodnicy technikum obsługi turystycznej i technikum informatycznego pod kierunkiem Ireny Mesinger.