Dni Języków Obcych

W dniach 25.04 – 26.04 2012 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim uczestniczyli w Dniach Języków Obcych...

Pierwszego dnia odbył się konkurs językowo-gramatyczny z języka angielskiego przeprowadzony przez panie: Anna Klepka i Anna Michałowska. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy III: Przemysław Zamorski 3 ti oraz Michał Koćko 3 tm.

Drugiego dnia „święta” języków uczniowie zaprezentowali sztukę „Romeo i Julia” w rodzimym języku Szekspira. Skróconą wersję dramatu Szekspira przygotowali uczniowie klasy I tot oraz I w wraz z koordynatorką projektu – panią Anną Klepka.

Po przedstawieniu pani Kuszner przeprowadziła konkurs przysłów niemieckich – „Gdyby nie der, die, das byliby Niemcy z nas”. Zwycięzcą została klasa 1 ti.

Następnie dzięki inicjatywie pani Kiejdo uczniowie z klas: 1 tot, 1 tż, 2 ti, 3 tot oraz 1 sk rywalizowali ze sobą w konkursie na najlepszą prezentację o krajach niemiecko i angielskojęzycznych. Wyróżnieni zostali uczniowie z 1 tot, 3 tot i 1 sk.

Ostatnim elementem zabawy z językiem był Quiz Wiedzy o Krajach angielskojęzycznych. Przez trudne pytania dotyczące polityki i tradycji kraju najlepiej przebrnęli uczniowie klasy 1 tot.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zabawy z językiem obcym w przyszłym roku.

Organizatorzy,
Anna Klepka i nauczyciele języków obcych