Światowy Dzień Turystyki

Turystyka i zrównoważona energia – siłami napędowymi zrównoważonego rozwoju - pod takim hasłem odbyły się w tym roku oficjalne obchody Światowego Dnia Turystyki w Maspalomas, mieście położonym na hiszpańskiej wyspie Gran Canarii.

Nasza szkoła nie mogła zapomnieć o takim święcie i aby go uczcić zorganizowała zawody międzyklasowe przygotowane dla klas o profilu turystycznym. W zabawie brali udział przedstawiciele poszczególnych klas czyli 1 tot, 2 tot, 3 tot i 4 tot, a reszta uczniów głośno im dopingowała i trzymała kciuki za wygraną.

Uczniowie brali udział w konkursach intelektualnych i sportowych tj: zagadki turystyczne, bieg w workach w Himalaje, puzzle, „kelnerskie podróże” czyli bieg z tacą przez przeszkody oraz prezentacje mieszkańców Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Afryki i Azji.

Po bardzo zaciętej rywalizacji i podliczeniu punktów dwie klasy uzyskały taką samą ich ilość. Wyznaczono dogrywkę. Lepsza okazała się klasa 2 tot wykonując bardzo żywiołowo piosenkę "Buenos Aires". Przy gromkich oklaskach zwyciężyli.

Klasy, które znalazły się na podium otrzymały dyplomy a zwycięzcy dodatkowo Puchar Championa Turystyki. Puchar jest przechodni więc mamy nadzieję iż w przyszłym roku wszystkie klasy przystąpią do ponownej rywalizacji.

Na tegorocznym podium stanęły:

• I miejsce 2tot
  • II miejsce 3tot