Wojewódzkie Zawody OHP w Piłce Nożnej na Trawie

W dniu 3 października 2012 roku w Gdyni odbyły się I Wojewódzkie Zawody w Piłce Nożnej na trawie zatytułowane „Szóstki Piłkarskie”.

Sportowe zmagania rozegrały się na terenie Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Patronat nad imprezą zorganizowaną przez 11-12 Hufiec Pracy w Gdyni objęli: Pomorski Wojewódzki Komendant OHP Renata Rokicka – Karpisiak oraz Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek. Do turnieju przystąpiły drużyny dziewięciu jednostek organizacyjnych Pomorskiej WK OHP: 11-5 Środowiskowego Hufca Pracy w Lęborku, 11-7 Środowiskowego Hufca Pracy w Gdańsku, 11-12 Hufca Pracy w Gdyni, 11-16 Hufca Pracy w Kwidzynie, 11-18 Hufca Pracy w Nowym Dworze Gdańskim, 11-19 Hufca Pracy w Słupsku, 11-20 Środowiskowego Hufca Pracy w Bytowie, 11-23 Środowiskowego Hufca Pracy w Słupsku oraz Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Tczewie.

Komendant 11-12 Hufca Pracy w Gdyni – Małgorzata Murawko serdecznie powitała przybyłych zawodników i ich opiekunów, przypominając jednocześnie o tym, jak ważna jest gra fair play: liczy się nie tylko wygrana, ale również sama droga do tego zwycięstwa, możliwość uprawiania sportu oraz wspólnego spędzania wolnego czasu.

Zawody rozpoczęły się od losowania kolejności rozgrywania meczy poszczególnych drużyn. Nad prawidłowością losowania czuwał kierownik Zespołu ds. Kształcenia i Wychowania Pomorskiej WK OHP Magda Okrzes. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach jednocześnie. Wszystkie drużyny były dobrze przygotowane do zawodów, zawodnicy podchodzili do gry niezwykłe ambitnie, z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem, ale jednocześnie z szacunkiem dla zawodników drużyn przeciwnych. Trzeba przyznać, że mecze były na bardzo wysokim poziomie, a akcje błyskawicznie przenosiły się z jednej bramki pod drugą. Świadczy to o tym, że sport nie jest dziedziną obcą uczestnikom OHP i że także, na co dzień są oni bardzo aktywni. Sportowe emocje udzielały się również kibicom, którzy dzielnie wspierali swoje drużyny, doceniając poziom prezentowany przez wszystkie drużyny.

Uczestnikom zabezpieczono opiekę medyczną, posiłki i napoje oraz zapewniono udział zawodowych sędziów. Rozgrywkom towarzyszyły również media, w tym lokalna TV TTM. Po zakończeniu wszystkich meczów sędziowie ogłosili wyniki, zwycięskie drużyny otrzymały puchary, a wyróżnieni zawodnicy nagrody rzeczowe.

Trzy pierwsze miejsca uzyskały następujące drużyny:
I miejsce Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Tczewie
II miejsce 11-19 Hufiec Pracy w Słupsku
III miejsce 11-18 Hufiec Pracy w Nowym Dworze Gdańskim

Najlepszy bramkarz: Mateusz Sawicz - Ośrodek Szkolenia i Wychowania Tczew
Najlepszy zawodnik: Marek Skrzypkowski - 11-5 Środowiskowy Hufiec Pracy Lębork
Król strzelców: Mateusz Nestor - 11-20 Środowiskowy Hufiec Pracy Bytów.

Zawodnicy z 11 – 18 Hufca Pracy – Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim, którzy zajęli III miejsce - skład drużyny: Grzegorz Zaniewski, Sylwester Skotnik, Sebastian Wilczyński, Adam Cieślak, Dawid Podolski, Łukasz Klasa, Sebastian Cybulla.