Debata Oksfordzka

Dnia 26.10.2012 roku o godz. 1201 odbyła się przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 debata oksfordzka - PAŃSTWO, PRAWO, SPOŁECZEŃŚTWO, OBYWATEL CZYLI DYWAGACJE NA TEMAT SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO. PRAWDA CZY MIT?

Debata oksfordzka jest jednym z elementów II Ogólnopolskiego Konkursu ,,Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny  Uczeń”. Była ona doskonałą formą popularyzacji wiedzy na temat zasad funkcjonowania państwa prawnego oraz społeczeństwa obywatelskiego.

Warto zaznaczyć, iż forma debaty oksfordzkiej daje możliwości pokazania uczestnikom projektu, iż nie we wszystkich kwestiach muszą się ze sobą zgadzać, ale powinni szanować swoje opinie.

Funkcję marszałka obrad pełniła stypendystka Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej Karolina Milewska, a uczestnikami  dyskusji byli: Tomasz Kuzyk, Tomasz Zubel, Małgorzata Loryś, Patrycja Szramka, Arkadiusz Mroczek, Krystian Krajewski, Mateusz Wieleba, Krzysztof Wolk. Opiekunowie merytoryczni debaty: Maria Sobczyk, Łukasz Kępski. W debacie uczestniczyli również przedstawiciele  władz samorządowych  w osobach: Burmistrz  Nowego Dworu Gdański ego  Pan Jacek Michalski i Inspektor Oświaty Starostwa Powiatowego Pani Agnieszka Glazer. Debatę podsumowała Pani Dyrektor Wioletta Przyborowska.